Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem

Autor: Izabela Degórska
Wydawnictwo: RM
Liczba stron: 104
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem” to wciągająca lektura dla dzieci, zdradzająca im wiele ciekawych momentów z życia wielkiego polskiego patrioty.

Całość podzielona jest na rozdziały, które szybko się czyta. W biografię Kościuszki wpleciona jest historia Antosia, który jedzie na wieś do dziadków, aby spędzić tam wakacje w Olszówce pod Krakowem.

Początkowo chłopiec nie jest zachwycony pobytem, ale z każdym dniem zaczyna się polepszać. Szybko okazuje się, że nawet na wsi można się dobrze bawić, zwłaszcza jeśli ma się dziadka, który chciałby wcielić się w postać Tadeusza Kościuszki podczas widowiska historycznego.

Wraz z Antosiem są tam jeszcze jego kuzyni, kilkunastoletnia Sonia i młodszy Kuba, lubiący konie i dziką przyrodę. Babcia Kasia i dziadek Adam w sprytny sposób dostarczają wnukom historyczną wiedzę z życiorysu generała, atrakcyjną dla żądnych przygód chłopców i dorastającej dziewczynki. Cała trójka nie wiadomo kiedy wciągnięta jest w wędrówkę przez historię i dzięki dziadkowi Adamowi dzieci poznają losy kraju sprzed ponad 200 laty i samego Tadeusza Kościuszkę, który staje się dla nich fascynującą postacią.

„Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem” to książka o wakacyjnej przygodzie młodego Antosia, która jest przepełniona wieloma faktami na temat życia Tadeusza Kościuszki. Zamieszczone na stronach fakty biograficzne podane są w ciekawy sposób i zachęcają czytelnika do dalszego poznawania przywołanych wydarzeń. Gdzieniegdzie wplecione są kolorowe, miłe dla oka rysunki. Uważam, że książki o takiej treści powinny być obowiązkowe w szkole podstawowej. Polecam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.