Rycerze 2. Wiadomość

Autor: Shuky
Wydawnictwo: FoxGames
Liczba stron: 86
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Rycerze 2. Wiadomość” to komiks – gra pełna epickich walk, przygód z mnóstwem łamigłówek, w której czytelnik może wędrować po książce w poszukiwaniu najciemniejszych zakamarków.

Po długiej, pełnej zagadek i pułapek wyprawie w poszukiwaniu drogocennych bransolet odwagi z pierwszego tomu, czytelnik – gracz zostaje rycerzem. „Dziennik bohatera. Rycerze. Tom 1” dawał przedsmak tego, czym może być komiks interaktywny, w którym gracz wybiera typ postaci i swoje imię, a następnie oddaje się grze wielu wyborów, sekretnych przejść oraz zagadek.

W drugiej części “Rycerzy” mapa drogowa staje się bardziej złożona po to, aby zapewnić głębszą interakcję między graczem a historią. Ale największą nowością jest przede wszystkim integracja walki. Dzieci będą się przede wszystkim pojedynkowały, zdobywały przedmioty podnoszące wartość prowadzonej postaci, poznawały nowe lokacje. Na końcu książki znajduje się koło do wycięcia lub wydrukowania z podanej strony, którym kręcimy podczas walk za siebie i za przeciwnika.

Komiks rozpoczyna się treningiem w obozie pod jarzmem despotycznego kapitana, kiedy lokaj przynosi pilną wiadomość dla króla. Zadaniem gracza jest pokonanie przerażającej, pogrążonej w ciemności góry i udać się na spotkanie wrogich plemion. Teraz wszystko odbywa się jak w prawdziwej grze, gdzie dziecko musi myśleć strategiczne i mieć sporą dawkę szczęścia, aby pokonać wielu przeciwników, którzy staną mu na drodze. Ale gra jest tego warta, ponieważ śmiałek może zostać bohaterem królestwa.

„Rycerze 2. Wiadomość” to komiks paragrafowy, w którym istnieje wiele dróg do zakończenia rozgrywki, a czasem wiele zakończeń. Wszystko zależy od tego, jakich czytelnik dokonuje wyborów. Polecam ten tytuł dzieciom powyżej 6. roku życia.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.