Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń

Autor: Torben Kuhlmann
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 128
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń” to wspaniała książka dla dzieci, która łączy pełną przygód historię, wiedzę i czarujące ilustracje, a także wzbudza entuzjazm wśród dużych czytelników.

Książka przedstawia opowieść o myszy mieszkającej w Bernie. Mały bohater odlicza dni do największych targów serowych na świecie, ale kiedy przybywa na festiwal serów, okazuje się, że przegapił go o jeden dzień. Jest bardzo rozczarowany i zdziwiony, gdyż pilnował dni do tego spektakularnego wydarzenia używając kieszonkowego zegarka i kalendarza.

Zdeterminowana mysz wyrusza w podróż, próbując cofnąć czas, aby móc powrócić do czasu przegapionego festiwalu serów. Zaczyna szukać rozwiązania, które w końcu prowadzi ją do Alberta Einsteina i jego poglądu na czas, poprzez temat zegara. W końcu czas jest „względny”.

Ilustracje akwarelowe są piękne i wspaniale pokazują wiele emocji, jakie odczuwa mysz: od rozczarowania z powodu braku targu serów, po głębokie myślenie podczas projektowania wehikułu czasu, zdziwienie, gdy patrzy się na zmienione ulice miasta, podekscytowanie na widok Einsteina i radość z pojawienia się na targach.

Publikacja jest cudowną mieszanką tekstu i czarujących rysunków, które wizualnie wspierają historię. Torben Kuhlmann po raz kolejny zbliżył dzieci do tematu naukowego. Kilka ostatnich stron poświęconych jest życiu i twórczości Alberta Einsteina, gdzie autor poświęca czas na wyjaśnianie przełomowej pracy Einsteina z teorii względności i fizyki kwantowej.

„Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń” to opowieść o odważnej, dociekliwej myszy i słynnym naukowcu. Publikacja oferuje pouczające treści naukowe i całkiem filozoficzne aspekty. Młodzi czytelnicy podczas śledzenia treści natkną się na dość złożone fakty dotyczące czasu i przestrzeni, które są poruszane w taki sposób, aby były również łatwe do zrozumienia dla dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.