Trupie Gadki. Sezon 1

Autor: Adam Murphy
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
Liczba stron: 64
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Trupie Gadki. Sezon 1” to graficzna książeczka dla dzieci, scalająca ciekawe biografie dzięki narracji autora Adama Murphiego, który jest także gospodarzem programu „talk show”.

Komiks przyjmuje format wywiadu, w którym twórca, Adam Murphy, przeprowadza rozmowy ze znanymi (czasem też i mało popularnymi) postaciami z historii, aby rzucić światło na ich przeszłość. W jego programie zasiądą naukowcy, autorzy, artyści, politycy i rewolucjoniści. Te wszystkie osobistości mają ze sobą jedną wspólną cechę, są już martwi, co właśnie stanowi najciekawszy element świetnego pomysłu na komiks.

Każda z postaci historycznych dostaje swoje „pięć minut” w wywiadzie z gospodarzem. Czasem ujęte to zostało tylko na jednej stronie, a niekiedy dana postać/postacie rozmawiają nawet na przestrzeni 2-4 kartek.

Kadry są utrzymane w ciemniejszych barwach podczas przedstawiania przybyłego bohatera, a krótki opis z jego życia, w trakcie odpowiedzi na zadane pytania, nabierają bardziej kolorowego tonu.

„Trupie Gadki. Sezon 1” to zabawny komiks dla młodych czytelników, który przedstawia im mini biografię z życia różnych ciekawych ludzi. Czcionka jest dość mała, a kilka kadrów jest dość ciężkich dla wrażliwego dziecka (Maria Antonina z odciętą głową, czy Boudika z ciałem przebitym mieczem). Niemniej jednak komiks jest ciekawy. Poznaliśmy kilka interesujących faktów, o których nie mieliśmy pojęcia, jak choćby to, że odkrywcą masła orzechowego był George Washington Carver!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.