Zaklinacz tygrysów

Autor: Roch Urbaniak
Wydawnictwo: Dwukropek
Liczba stron: 88
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Zaklinacz tygrysów” to bajeczna opowieść, która połączyła dwie główne postacie, flecistę i dzikiego kota, we wspólnym poszukiwaniu utraconej prawdy i wolności.

Moją pierwszą myślą po skończeniu lektury było to, że na podstawie tej książki można by nakręcić film. Jej niezwykła, magiczna fabuła uszczęśliwiłaby niejednego kinomana. Niby prosta w odbiorze, ale też głęboka i majestatyczna.

Roch Urbaniak świetnie poradził sobie ze światem, po którym przemieszczali się głowni bohaterowie. Same obrazki pomagają budować nastrój panujący na kartach publikacji. Niezwykła dbałość o szczegóły na każdej ilustracji daje czytelnikowi możliwość większego wyobrażenia sobie tego, co dzieje się w historii.

Młodzi odbiorcy podążają śladami Ariego, utalentowanego grajka flagowego, oraz tygrysa, który pojawił się znikąd podczas jednego z jego koncertów. Pasiasty zwierz nie bardzo wiedział, kim jest, jak się tam znalazł i jak ma powrócić z powrotem w rodzinne strony. Ari postanowił mu pomóc i pokierować go w jego wędrówce.

Ich przygoda składa się z kilku etapów podróży, na której napotkali przyjaznych filozofów, burmistrza i inżynierkę. Wiedząc już, że domem tygrysa jest Kraina Tygrysów, dwójka przyjaciół za wszelką cenę idzie śladami wskazanymi przez szamana Kudzu i wreszcie dochodzi tam, gdzie powinna — na koniec świata.

„Zaklinacz tygrysów” to tytuł Wydanictwa Dwukropek, według mnie nadający się dla dzieci od lat 7. Jest to fascynująca historia o przyjaźni i szukaniu prawdy, która także skłania do refleksji o tym, co w życiu najważniejsze. Barwne obrazy na rozkładówkach pozwolą cieszyć się magicznym światem stworzonym przez autora i umilą czytanie. Całość zamknięta jest w twardej oprawie na dobrej jakości papierze. Książkę czyta się szybko, czcionka jest stosunkowo duża, a język przystępny. Uważam „Zaklinacz tygrysów” za bardzo dobry tytuł nie tylko dla dzieci lubiących fantastykę, ale także tych, które szukają wartościowych i mądrych pozycji książkowych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.