Mój tata

Autor: Anthony Browne
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 24
Wiek: 2+
Moja ocena: 4+/5

„Mój tata” to opowiadanie dla najmłodszych, wydane w małym rozmiarze, w tekturowej formie. 

Ta lektura, opowiadana jest z perspektywy dziecka. Opisuje, jak wspaniały jest jego ojciec i o wszystkich cudownych rzeczach, które może zrobić. Mówi o tym, że możliwości taty przekraczają wszelkie wyobrażenia: nie boi się Złego Wilka, potrafi przeskoczyć księżyc i walczyć z olbrzymami. Na ilustracjach pojawiają się postacie z innych bajek i baśni ludowych, na przykład: wilk z Czerwonego Kapturka, Trzy Małe Świnki za drzewem itd.

Zaletą tytułu są kolorowe ilustracje, które umożliwiają również młodszym dzieciom czytanie książki bez słów, ponieważ widzą one, o czym mówi narrator. Na przykład „mój tata może zjeść więcej niż koń i pływa jak ryba” – jest tu ojciec z łbem konia podczas posiłku i głową ryby, która pływa.

„Mój tata” to książeczka z obrazkami autorstwa Anthony’ego Browne’a, który daje czytelnikom ogromne możliwości puszczenia wodzy fantazji. Autor wykorzystał oszałamiającą grafikę i prosty tekst, aby stworzyć wzruszającą i humorystyczną celebrację relacji między ojcem a synem. Tytuł polecam dzieciom mniej więcej od 2 do 5 roku życia (nasz siedmioletni synek nie był zainteresowany dłużej niż jedną minutę).

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.