Tatu i Patu Szalone Maszyny

Autor: Aino Havukainen
Wydawnictwo: Bona
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 5/5

„Tatu i Patu Szalone Maszyny” to tytuł dla dzieci Wydawnictwa Bona. Książka pokazuje, jak bardzo można być kreatywnym, aby ułatwić sobie życie.

Tatu i Patu pochodzą z Dziwolandii, a tam powstają rzeczy inne niż w naszym świecie. Chłopcy uważają, że wiele naszych rzeczy wymagałoby poprawy, dlatego stworzyli niezwykle maszyny, które ułatwiają życie nam wszystkim.

Pełni werwy bracia Tatu i Patu konstruują czternaście dziwnych, ale szalenie przydatnych gadżetów, bez których żadna rodzina z dziećmi nie może się obejść. Ich twórczość, kreatywność i pomysłowość nie ma sobie równych.

Dzieci mogą podziwiać wymyślone wynalazki, wpatrywać się w szczegóły każdej konstytucji i czerpać inspirację od książkowych braci, tworząc własne patenty. Kolorowe ilustracje są bardzo wyraziste i zachęcają czytelników do ich podziwiania.

Z pewnością, co niektóre dzieci będą prosić rodziców o kupienie im „wykrywacza wstrętnego jedzenia”, którego celem jest zidentyfikowanie przez mamę niechcianego produktu. A może nawet sami podejmą się zbudowania „odstraszacza potworów”, który przyda się pod ręką do walki z nocnymi upiorami.

„Tatu i Patu Szalone Maszyny” to pomysłowa książka, zdradzająca młodym czytelnikom patenty i pomysły na tworzenie własnych innowacji. Ogromnym plusem są ilustracje, które można długo podziwiać. Tatu i Patu pokazują, że dziecięcy świat jest niezwykły i nic nie stoi na przeszkodzie, aby budować, przerabiać, przekształcać i testować coraz to nowsze wynalazki. Myślę, że najmłodsi pokochają ten tytuł, będą zainspirowani pomysłami, a może nawet stworzą własne dzieła. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.