Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu

Autor: Mikołaj Spodaryk
Wydawnictwo: Mando
Liczba stron: 80
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu” to ciekawie napisany tytuł dla dzieci o zdrowym odżywianiu i organach wewnętrznych człowieka, nakładem Wydawnictwa Mando.

Alicja, którą mieliśmy przyjemność poznać z „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”, „Alicja w krainie przyszłości” i „Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie” zostaje poproszona przez panią z kółka przyrodniczego o objaśnienie tematu układu pokarmowego. Dziewczynka, szukając informacji w bibliotece, poznała pana Mikołaja, lekarza, który pomógł jej wszystko zrozumieć. Mężczyzna o ogromnej wiedzy zabrał Alicję w fascynującą podróż po żołądku, trzustce, wątrobie i jelitach. Przedstawione przez pana Mikołaja informacje sprawiały Alicji wiele radości, dziewczynka zadawała wiele pytań i otrzymywała interesujące odpowiedzi. Dialog między nimi był niezwykle interesujący, na tyle, że główna bohaterka z niecierpliwością wyczekiwała kolejnego spotkania z nauczycielem.

Najbardziej fascynującymi rozkładówki dla nas była wizyta Alicji, pana Mikołaja i taty dziewczynki w bistro i lekcja o fast foodach. Następnie informacje o bakteriach w ludzkim organizmie i oczywiście, jak powstaje stolec, dlaczego ma swój specyficzny zapach i co mieszka w odbytnicy.

Inspiracyjną do napisania książki była rozmowa z Alicją, która dzięki dociekliwości, wzbudza w panu Mikołaju pomysł na ten tytuł. Gdyby nie praca domowa dziewczynki, nie czytalibyśmy dzisiaj o układzie pokarmowym, który dzięki rzetelnej wiedzy autora został tak świetnie przedstawiony na stronach.

„Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu” to starannie wydana lektura, która przedstawiona jest w sposób prosty i przystępny dla młodego odbiorcy. Ilustracje są sympatyczne i dobrze współgrają z omawianym tematem. Zajrzyjcie koniecznie do pozostałych części z serii o Alicji, które znajdziecie na naszym blogu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.