Zombie

Autor: Waltch
Wydawnictwo: FoxGames
Liczba stron: 144
Wiek: 15+
Moja ocena: 2/5

„Zombie” to tytuł komiksu, w którym bohaterem jest czytelnik. Na okładce rekomendowana grupa wiekowa to 10+, jednak osobiście uważam, że odbiorcą powinien być przynajmniej piętnastolatek. Rozumiem, że kadry w większości pokazują zombiaki, zalane krwią miejsca, ale czy młode dzieci muszą to oglądać od najmłodszych lat? Pokusiłam się na ten komiks dlatego, że jest rekomendowany dla młodszych i starszych graczy. Jednak po obejrzeniu kadrów, schowałam go na najwyższą półkę, z dala od małych rączek. 

Poniżej pokażę tylko kilka zdjęć, które spowodowały, że jestem negatywnie nastawiona do tej książki. Może ktoś się ze mną nie zgodzi i ma inną opinię na ten temat, ale to jest moja osobista ocena i się nią dzielę.

Akcja książki rozpoczyna się w metrze, gdzie pasażerowie zaczynają się nawzajem atakować i gryźć, a zmienione już postacie Zombie wysiadają z wagonu. Na stacji czytelnicy poznają Judy i Bena. Niestety mężczyzna nie miał tak wiele szczęścia, jak jego rudowłosa towarzyszka. Ben został zaatakowany i wkrótce przemienił się w umarlaka. 

Teraz gracz podejmuje decyzję, która postacią chce kontynuować dalszą zabawę. Jeżeli wybierze Judy, będzie starać się przeżyć, próbując uciec z miasta opanowanego przez żywe trupy. Natomiast jeśli zdecyduje się grać postacią Bena, będzie musiał uważać na wojsko i innych ludzi, aby nie zostać unieszkodliwiony.

Gracz decyduje, co ma się wydarzyć. Czasem zdarzy się, że powróci do tego samego miejsca, a niekiedy kilkakrotnie znajdzie się w tej samej sytuacji. 

„Zombie” to powieść graficzna NIE DLA NAJMŁODSZYCH. Dużo krwi, flaków, przemocy i nasyconych zgrozą kadrów. Może są tutaj dzieci, których takie widoki nie straszą, jednak zdecydowanie nie jest to lektura dla mojego 7-letniego synka. Nie chcę być zbytnio krytyczna, ale opis na stronach księgarń internetowych jest ubogi. Dopiero mając tytuł przed sobą, mogłam pokusić się na własną, indywidualną ocenę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.