Dinozaury drapieżne

Autor: Giuseppe Brillante
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 40
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

Stanęliśmy twarzą w twarz z tyranozaurem, potworem wielkości ciężarówki, z długimi zębami przypominającymi sztylety. Jego ogromna żuchwa, która mogła otwierać się pod kątem 80 stopni, pozwalała przełknąć zdobycz wielkości dużego psa, ale ci, którzy sądzą, że to najgroźniejszy myśliwy wśród dinozaurów, są w błędzie.

Z książki dowiemy się, że T-rex nie był największym stworzeniem tego rodzaju – prócz niego istniało wiele innych niebezpiecznych dinozaurów, o których nie mamy pojęcia. Warto poznać je wszystkie, ich środowisko naturalne, by wiedzieć, jakie mogły mieć słabe i mocne strony.

Król krwawych mięsożerców – T-rex – wraz z innymi krwiożerczymi dinozaurami, które kiedyś stąpały po Ziemi, przeniosą nas w ich świat, abyśmy poszerzyli wiedzę na ich temat.

Z kart niniejszej książki dowiemy się, czym charakteryzują się poszczególne stworzenia. Poznamy ich wygląd, sposób odżywiania, poruszania się i walki, przybliżony czas wyginięcia, na jakiem terenie żyły oraz wiele innych ciekawostek.

Na stronach książki pokazano sylwetkę opisywanego dinozaura w porównaniu z sylwetką dorosłego człowieka, co daje nam wyobrażenie jaki był ogromny. Zaś mapa wskaże nam, w której części świata znaleziono skamieniałości opisywanego zwierzęcia.

Jest to opowieść o stworzeniach żyjących w erze mezozoicznej, która zainteresuje niejedne dziecko. Książka może stać się doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy lub rozpoczęcie nowych zainteresowań.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.