Mali odkrywcy. W kosmosie

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Liczba stron: 16
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

Kosmos to temat niecodziennych rozmów, który zachwyca każdego, małego i dużego. Dzieci są urodzonymi małymi badaczami i odkrywcami. Dlatego zawsze mają wiele pytań, często takich, na które dorośli nie zawsze znajdują gotową odpowiedź. Nic tak nie fascynuje najmłodszych jak to, co jeszcze nie zostało odkryte do końca.

Wszechświat kryje przed nami mnóstwo tajemnic, zatem odpalmy silniki rakietowe po to, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Kosmosie.

Aby poszerzyć wiedzę na nurtujące nas pytania sięgnęliśmy po „Mali odkrywcy. W kosmosie”. Jest to książeczka z mnóstwem ciekawostek, odkrywająca tajemnice skrywane przez świat poza granicami naszego nieba.

Głównym celem przedstawionej pozycji jest poszerzenie wiedzy jej czytelników na temat przestrzeni kosmicznej – nazw obiektów, które znajdują się w kosmosie, nazw i położenia planet czy układu wybranych gwiazd.

Dowiadujemy się czym jest Układ Słoneczny i jak nazywają się kolejne planety krążące wokół jego centrum. Uczymy dlaczego mamy pory dnia takie jak dzień i noc – zależą od ruchu obrotowego Ziemi. Odwiedzamy wszystkie planety naszego układu słonecznego i zaliczamy lądowanie na Księżycu.

Poszerzymy nasz słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem oraz Układem Słonecznym.

Książka jest zdecydowanie polecana dla wszystkich młodych odkrywców. Jasno opisuje odległą kosmiczną przestrzeń i fascynuje ciekawostkami w niej zawartymi.

To dopiero była kosmiczna wyprawa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.