Szukaj i znajduj. Wielkie cywilizacje

Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

Książek obrazkowych w Bibliotece Malucha mamy sporo. Doskonale się sprawdzają, kiedy Adaś musi posiedzieć troszkę samodzielnie. Ten typ lektur rozbudza jego wyobraźnię i kreatywność, zmusza do myślenia, skupia uwagę i wspaniale ćwiczy jego spostrzegawczość.

„Szukaj i znajduj. Wielkie cywilizacje” bardzo malowniczo pokazuje najciekawsze i najbardziej charakterystyczne atrakcje różnych narodów świata.

W środku książki znajdziemy 9 szczegółowych plansz, na których najmłodsi będą wyszukiwali konkretne elementy. Jest to wspaniała gratka dla dzieci, które interesują się historią. Na rozkładówce, po lewej stronie mamy krótki opis danej kultury, a na sąsiadującej kartce, barwnie przedstawione postacie i budowle. Mamy tu dosyć typowe zadania, polegające na odnalezieniu osób i przedmiotów.

„Szukaj i znajduj. Wielkie cywilizacje” dają nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni. Książka stanowi doskonałą rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsi ćwiczą zmysł obserwacji, cierpliwość i umiejętność wyszukiwania szczegółów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.