Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków

Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 96
Wiek: 18+
Moja Ocena: 5/5

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś pewnie nad tym, skąd pochodzą jego przodkowie i jakie są korzenie jego rodziny. Mieliśmy doskonałą na to okazję, gdy całkiem niedawno odwiedziła nas babcia Adasia. Korzystając z okazji poprosiłam ją, czy zechciałaby pozostawić kilka wspomnień w tytułowym pamiętniku. Babcia Adasia ucieszyła się bardzo, że mogła osobiście wypełnić książeczkę wspomnieniami, ponieważ ma świadomość, że będzie ona pamiętnikiem dla wnuczka, z rodzinnymi ciekawostkami.

„Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków” to inspiracja do stworzenia unikalnego albumu, pełnego informacji na temat genealogii, zdjęć dokumentujących przeszłość i sentymentalnych wspomnień.

Ten rodzaj albumu to niepowtarzalna okazja, aby pokazać młodym pokoleniom jak dawniej żyli nasi dziadkowie, jak spędzali wolny czas, gdzie podróżowali i jakie mieli marzenia. Ten konkrety jest dedykowany babci.

Otworzywszy pierwszą stronę natykamy na się miejsca, na których babcia wypełnia dane osobowe oraz na drzewo genealogiczne. Im dalej wertujemy strony, tym bardziej Babcia musi cofnąć się pamięcią do przeszłości, poprzez wydarzenia z lat młodzieńczych, aż po te które miały miejsce, kiedy była jeszcze małym dzieckiem.

Osobiście uważam, że takie zapiski dla całej rodziny mogą mieć ogromną wartość sentymentalną. „Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków” mogą sprowokować do przywołania różnorodnych tematów, dają też szansę, by przekazać dzieciom wspomnienia.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.