Oderwij się od technogadżetów. Jak się bawić w realnym świecie

Autor: Molly Wigand
Wydawnictwo: Promic
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

Komputery i komórki to obecnie nieodłączny element naszego życia. Trudno nie korzystać z laptopa, tabletu czy smartfona, które zdecydowanie ułatwiają życie. Używamy ich zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku. Urządzenia, które na stałe zagościły w naszym codziennym życiu, zmieniają nasz umysł, zachowanie, samopoczucie oraz sposób, w jaki się komunikujemy. Prędzej wyjdziemy z domu bez portfela i kluczy niż bez telefonu.

„Oderwij się od technogadżetów. Jak się bawić w realnym świecie” jest to książeczka z serii Pomocnych Elfów o świecie wirtualnym i realnym.

Na początku autorka przekazuje bardzo cenne wiadomości dla troskliwych dorosłych. Obecnie żyjemy w epoce cyfrowej i pozbawienie najmłodszych możliwości uczenia się i doskonalenia umiejętności posługiwania się nowoczesną technologią wywarłoby niekorzystny wpływ na ich postępy w szkole, a później w pracy.

Największym wyzwaniem, dla korzystających z nowych technologii, jest podjęcie decyzji, kiedy i jak często chcemy ich używać. Za każdym razem, kiedy sięgamy po telefon, włączamy tablet lub komputer, warto się zastanowić, czy przypadkiem wokół nas nie dzieje się coś o wiele ciekawszego.

Jeśli sami mamy problem z uzależnieniem od Internetu i nie potrafimy przestać patrzeć się w telefon, bez przerwy sprawdzać powiadomienia z portali społecznościowych, to nie liczmy na to, że nasze dziecko będzie zachowywać się inaczej.

Myślę, że współcześnie nie da się uniknąć kontaktu z technogadżetami. Książeczka pomoże dziecku poznać zasady rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu i innych mediów. Pozwala wykształcić dobre nawyki w korzystaniu z dobrodziejstw cywilizacyjnych.

„Oderwij się od technogadżetow. Jak się bawić w realnym świecie” to książka, którą warto podsunąć najmłodszym użytkownikom elektronicznych zabawek. Jest to krótki przewodnik dla dzieci, który pokazuje jak odnaleźć równowagę pomiędzy światem wykreowanym a tym prawdziwym.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.