Cztery sekrety poznania liter i nut

Autor: Linas Kontrimas
Wydawnictwo: TaDam
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

Nauka literek to ważny moment w życiu każdego dziecka. Może stać się całkiem dobrą zabawą i zaowocować szybkimi postępami. Obecnie coraz więcej osób uczy dzieci czytać łatwiejszymi metodami: sylabową lub globalną. Przez długi czas litery to dla najmłodszych nic nieznaczące znaczki, dopiero stopniowo uczą się je rozróżniać i zapamiętywać ich znaczenie. Dzięki znajomości alfabetu najmłodsi szybciej nauczą się literować. Opanowywanie płynnego czytania jest długotrwałym procesem, a umiejętność rozumienia tekstu w dużym stopniu przekłada się na dalsze sukcesy dziecka.

“Cztery sekrety poznania liter i nut” to pisana rymowanym wierszem książka o wysokich walorach edukacyjnych. Historia, która zachęci dziecko do odkrywania dźwięków i liter podczas podróży do ich świata.

Na wstępie widzimy dwoje dorosłych ludzi zaczytanych w książkach. Dzieci patrząc na literki, zastanawiają się, jak to możliwe, że rodzice, siedząc z książką w ręku, rozumieją jej język.

Książeczka podzielona jest na cztery tajemnice, które rozjaśniają dziecięce wątpliwości. W pierwszej kolejności zapoznajemy problemem zapisu brzmienia liter i w jaki sposób powstaje słowo. W książeczce można znaleźć opis, jak to ludzie pozbierali dźwięki, nazwali je, ocieplili i pomalowali, tworząc każdemu jego własny dom.

Następnie maluch dowiaduje się, że nie wszystkie litery wyglądają tak samo. Na świecie znajduje się wiele dźwięków, a ich znaczenie różni się od siebie, w zależności od kraju czy regionu świata. Alfabet w innych krajach nie zawsze jest podobny do naszego polskiego. Abecadła innych kultur mają np. kropeczki, kreseczki, daszki, a nawet czapeczki.

Trzecim sekretem są dźwięki melodii, czyli nuty. Dzieci odkrywają, że oprócz zapisywania mowy można też zapisywać muzykę. Język nut może zrozumieć każdy, bez względu na to, w jakim języku mówi.

Na końcu odkryliśmy, że literki nie lubią być same. Znacznie bardziej wolą wspólnie tańczyć i układać się w słowa, a te z kolei w zdania.

Każdemu, kto pozna cztery tajemnice opisane w tej książce, łatwiej będzie uczyć się języków i poznać zapis nutowy.

“Cztery sekrety poznania liter i nut” zachęca dziecko do odkrywania świata dźwięków i książek. Pozwala oswoić się z poszczególnymi literami i w ciekawy sposób zachęca do nauki. Jest to idealna pozycja dla dzieci, będących na etapie uczenia się i poznawania liter. To również bardzo dobra pozycja dla dzieci, które nie czerpią radości z nauki czytania.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.