Ala ma kota. A Ali?

Autor: Jolanta Nowaczyk
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 52
Wiek: 4+
Moja Ocena: 2+/5

„Ala ma kota. A Ali?” to książkowa, międzykulturowa podróż przez elementarze z różnych stron świata: 25 krajów sportretowanych za pomocą pierwszych zdań do nauki czytania.

Z tej książki dowiecie się, od czego dzieci z różnych stron świata zaczynają edukację. Jest to ciekawy pomysł na połączenie nauki języków z pisownią wyrazów dla uczniów szkoły podstawowej.

Pierwsze doświadczenie szkoły i nauki w Polsce zaczyna się od Ali i jej kota. W innych zakątkach świata, jak choćby w Iranie, zaczyna się od „Baba ab dad. Bab nan dad” – “Tata dał wodę. Tata dał chleb”. W Indiach dzieci czytają „Ćhoto khoka bole ’o a’” – “Malutki chłopczyk mówi ‘a, aa’”.

Na każdej stronie mamy zdanie w konkretnym języku oraz polskie tłumaczenie. Jeśli jesteście miłośnikami języków obcych, jest to fajna pozycja, choćby po to, aby poznać brzmienie wyrazów, czy pismo danego kraju.

Szczerze, nie zauważyłam, aby Adaś był oczarowany tą książeczką. Przeczytaliśmy ją raz, natomiast drugi raz zagłębiłam się nad nią sama. Myślę, że być może w przyszłości zaglądniemy do niej ponownie. Tymczasem na chwilę obecną mamy inne ulubione pozycje i na nich się skupimy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.