Ja i świat Informacje w obrazkach

Autor: Mireia Trius
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 64
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Ja i świat” to doskonały przykład pozycji popularnonaukowej, która w słowach i obrazach przybliża rozmaite zagadnienia. Jest to publikacja o atrakcyjnej estetyce wizualnej, która zaprasza nas do poznania świata w ciekawy i całościowy sposób.

Trzymamy w rękach książkę, która łączy w sobie narrację z informacją. Wykorzystuje ona infografiki (informacje zamienione na obrazki) do wyjaśnienia setek nietuzinkowych faktów na temat życia bohaterki Zuzi i ogólnie świata.

Na każdej podwójnej rozkładówce zostaje rozwinięta tematyka, którą widzimy w schemacie, na pierwszych stronach książki.

Poznajemy polską dziewczynkę, jej otoczenie i zainteresowania. Z nią podróżujemy po stronach, jednocześnie obserwując jej rodzinę. W każdym rozdziale możemy przeczytać trzy lub cztery wiersze, będące narracją Zuzi, które mówią nam, jakie jest jej życie i świat wokół niej.

Każda strona jest pełna interesujących zagadnień. Tematy, na których koncentruje się ten tytuł, są częścią każdego dnia wszystkich dzieci. Maluchy mówią nam o tym, co jedzą, jakie dyscypliny sportu uprawiają, jakich gestów używają do komunikacji, w jakie gry grają, jakie książki czytają, czy ile czasu spędzają z nimi tygodniowo. Wiedza o tym, jakie jest ich życie w szkole, ich praca lub w jakim języku mówią, jest czymś, co pozwala młodym czytelnikom poszerzyć zakres wiedzy, pobudza ich ciekawość i uczy tolerancji.

Ponadto dzięki infografikom będziemy mogli dowiedzieć się różnych ciekawostek. W jaki sposób najczęściej spożywane są śniadania w niektórych krajach? Jaka jest średnia wielkość mieszkania? Poznamy miasta o największym ruchu ulicznym. Jest rozdział poświęcony wakacjom, który pozwala nam poznać kraje, przyjmujące najwięcej turystów lub ile tygodni wolnego od szkoły jest w Chinach, Irlandii, Korei Południowej, czy Grecji. Zagłębimy się w tajniki kuchni i najpopularniejsze składniki posiłków. Prześledzimy, co serwuje się podczas Świąt Bożego Narodzenia i kiedy dzieci w innych zakątkach świata otwierają prezenty.

Na końcu książki mamy źródła międzynarodowe, z których autorzy się posiłkowali, pisząc tę publikację (UNESCO, OECD, czy CIA).

Podsumowując, mamy do czynienia z lekturą świetną pod każdym względem: dużym formatem, wysokiej jakości oprawą, fantastycznymi ilustracjami, przyjemną historią i setkami doskonale zorganizowanych faktów na temat życia na świecie.

„Ja i świat” to interesująca lektura dla każdego czytelnika, który chce dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie. Wspaniała, interesująca, bardzo kolorowa publikacja. Poszerza wiedzę i ciekawi bogactwem zgromadzonym na kartkach albumu. Prawdziwa gratka dla oka.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.