Pytajnisie. Historia z serii Humorki

Autor: Agnieszka Zimnowodzka
Wydawnictwo: Kocur Bury
Liczba stron: 24
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Pytajnisie. Historia z serii Humorki” to opowieść o sympatycznej rodzinie, w której tato kocha książki (ma ich mnóstwo w domu) oraz o grupce maluchów (które bez końca mają pełno pytań).

Pytajnisie często odwiedzają biblioteki, muzea, galerie i inne miejsca, w których mogą się dowiedzieć czegoś ciekawego.

Ich ulubionym miejscem odwiedzin jest Galeria „Twarda Sztuka”, w której Profesor Irytajło organizuje niezwykle wystawy.

Pewnego dnia, tato Pytajniś przejeżdżał obok Galerii i zauważył ogromny plakat. W najbliższą sobotę główną atrakcją ma być ekspozycja księgi Białego Kruka.

Cała rodzina wybrała się na wystawę. Wszyscy byli bardzo ciekawi księgi. Profesor Irytajło zmagał się z zachowaniem niektórych gości. Jedni dotykali gabloty, inni biegali po sali, a co niektórzy zajadali się kanapkami nad starożytnym papirusem. Nagle jego wzrok przyciągnęła pusta półka, na której wcześniej wyeksponowany był Biały Kruk. Tuż przy drzwiach zauważył złodzieja wynoszącego walizkę w rękach.

Szaleńcza pogoń za złoczyńcą kończy się na moście. Pan Szantażowniś zażądał 20 tys. humorkowych dukatów oraz wystawy jego prac w Galerii „Twarda Sztuka”. W zamian zaoferował, że odda księgę z powrotem na wystawę. Profesor już miał się godzić na żądania złodzieja, kiedy tato Pytajniś wyjawił, że księga wyczuwa, kiedy jest w zagrożeniu i sama broni się przed zniszczeniem. Stało się tak, jak tato zapewniał. W akcie desperacji, Szantazowniś rzuca Białego Kruka w dół rzeki. Nagle jednak eksponat rozwinął skrzydła i wylądował na rękach Profesora Irytały.

„Pytajnisie. Historia z serii Humorki” to wesoła opowiastka. Książka zachęca do poszerzania wiedzy na każdy temat. Warto być dociekliwym i zadawać mnóstwo pytań. Profesor Irytajło jest o tym z pewnością przekonany, dzięki wiedzy Tatki Pytajnisia uratował galerię sztuki przed kompromitacją.

Więcej z serii Humorki możecie przeczytać tutaj: „Kłamczusiaki” , “Bałaganiaki„, „Śmiechołki

W3Schools

2 comments

  1. […] „Śmiechołki. Historia z serii Humorki” pokazują, że prawdziwego uśmiechu nie da się od kogoś wsiąść, ale można starać się, aby pojawił się sam na buzi. Książka jest kolorowa i wydana w twardej oprawie. Czyta się ją szybko i przyjemnie. W Bibliotece Malucha widnieją już inne pozycje z tej serii, które opisane są tutaj, tutaj i tutaj. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.