Zagadkowa koperta listonosza Artura

 Autor: Gerard Moncomble
Wydawnictwo: Format
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„Zagadkowa koperta listonosza Artura” to zabawna opowieść o codziennych troskach mieszkańców i pracowitym listonoszu, który niesie im pomoc.

Artur, jak to zazwyczaj u listonoszy bywa, wcześnie rano segregował listy, a teraz przemieszcza się ze swoją torbą na żółtym rowerze. Jest on człowiekiem pracowitym, sumiennym, uczynnym, wielkodusznym i zawsze uśmiechniętym.

Rozprowadzając listy i paczki, odkrywa życie mieszkańców ulicy, ich relacje ze światem, kłótnie między sąsiadami i ich samotne życie. Jego listy zawierają zadziwiające, poruszające lub czasem i pachnące wiadomości, którymi miejscowi spieszą się z nim dzielić.

Listonosz stara się pomóc spotykanym, czy też odwiedzanym osobom i tak oto: wozi na swym pojeździe dzieci, mierzy elementy garderoby z wielkiej paczki na prośbę pani Pauliny, wskazuje drogę zagubionemu kierowcy autokaru, czy czyta gazetę starszej pani, która zgubiła okulary.

Pewnego dnia tytułowy Artur startuje na ulicy Złotego Dębu we Wrocławiu. Znajduje w swojej ogromnej torbie, pośród wielu przesyłek i kart pocztowych, niezwykle tajemniczą kopertę. To list do Państwa Figuerasów, ale nikt nie wie, gdzie oni mieszkają. Mieszkańcy ulicy Złotego Dębu nie potrafią pomóc Arturowi. Jak się potoczy dzień listonosza oraz co się stanie z kopertą? Przeczytajcie sami…

Niecałe 2 lata temu kupiłam fajną grę – „Pocztę”. Adaś uwielbia się w nią bawić – czasem jest sprzedawcą, a czasem kupującym. Najwięcej radości sprawia mu stemplowanie kartek pocztowych. Kiedy tylko zobaczyłam tę książkę w księgarni, wiedziałam, że muszę ją mieć. Teraz mamy dodatkowe znaczki i możemy wspólnie bawić się na nowo. Kupiliśmy tę pozycję również dlatego, że nasz znajomy, pracujący od lat jako listonosz, również nazywa się Artur! Cóż za zbieg okoliczności!

Jako bonus, młody czytelnik może stworzyć kopertę lub oryginalną pocztówkę, na której może wkleić znaczek z kolekcji listonosza Artura. Na końcu książki znajdziemy 65 znaczków-naklejek w prezencie do zabawy…

Książka została całościowo zrobiona ręcznie, techniką przestrzennej wycinanki i kolażu, z wykorzystaniem autentycznych znaczków pocztowych, oryginalnych druków i pieczęci.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.