Nie, nie, nie!

Autor: Annick Masson
Wydawnictwo: Arti
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Nie, nie, nie!” opowiada historię Julki, która na wszystkie prośby swojej mamy reaguje w negatywny sposób.

Młodzi czytelnicy poznają wesołą, kilkuletnią dziewczynkę, która najbardziej na świetnie lubi bawić się na świeżym powietrzu. Julka nie tylko ochoczo bryka w parku przeganiając gołębie, ale lubi także śpiewać i tańczyć.

Jednak w domu Julka nieco się zmienia. Z miłej, słodkiej dziewczynki przemienia się na nieposłuszną córeczkę. O cokolwiek mama ją poprosi, mała stanowczo odpowiada: „Nie, nie, nie!”. Czy jest to posprzątanie zabawek, wyłączenie telewizora, czy umycie rąk przed posiłkiem. Zaniepokojona mama pytała Julkę, dlaczego tak się zachowuje, ale nie otrzymuje sensownego wytłumaczenia.

Pewnego dnia mama straciła ponownie nad sobą i podniosła na córeczkę głos. Nie spodziewała się, że dziecko może krzyknąć w odpowiedzi, nawet głośniej niż ona sama. W dodatku Julka ze złości wykrzyczała, że woli mieć inną, znacznie milszą mamę, np. Mamę Zosi.

Kobieta z bolącym sercem zapakowała małej kilka zabawek, piżamkę do spania i zaprowadziła tam, gdzie zażyczyła sobie córeczka. Będąc u najlepszej koleżanki, dziewczynka bawiła się na całego. Kiedy nadszedł wieczór, obie musiały posprzątać wszystko to, czym się bawiły. Julka nie miała odwagi zaprotestować w domu Zosi. Pora kąpieli również obyła się bez narzekania zniecierpliwionej już powoli dziewczynki. Podczas kolacji, Julka uskarżała się jednak na niesmaczny posiłek, ale mama Zosi zupełnie to zignorowała. Kiedy nadeszła pora czytania bajek, nagle dziewczynka uświadomiła sobie, że brakuje jej mamy, która zawsze tuliła ją do snu.

Następnego ranka Julka wyczekiwała na mamę w oknie. Wytęskniona dziewczynka, kiedy usłyszała dzwonek do drzwi, wybiegła jej na przywitanie. Wracając do domu, mama zapytała Julkę, czy może chciałaby zaprosić Zosię na sobotę i tym razem usłyszała od córeczki „Tak”.

„Nie, nie, nie!” jest inspirującą książką dla najmłodszych, która daje do zrozumienia, co w życiu jest naprawdę ważne. Lektura może przygotować dziecko do pierwszego nocowania poza domem. Myślę, że wiele dzieci może się utożsamić z małą bohaterką, czy nawet znaleźć podobieństwa w jej zachowaniu. Jest to bardzo fajna pozycja, do której wracamy z Adasiem, dlatego mogę ją Wam polecić.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.