Na jeden dzień

Autor: Marc Boutavant
Wydawnictwo: Wytwórnia
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Na jeden dzień” to zabawna, rymowana opowiastka o kilkulatku, który w pewną niedzielę rozmarzył się o przemianie w inne stworzenie.

Młodzi czytelnicy poznają małego chłopca, który marzy o tym, by choć na jeden dzień być kimś innym i żyć inaczej. Młody bohater przez jedną dobę chciałby stać się bzyczącą pszczołą, krokodylem, szympansem lub motylem, aby latać nisko i wysoko. Chciałby też być jak grzechotnik, żeby móc potrząsać ogonem, jeżozwierzem, podskakującym króliczkiem, rosnącym niedźwiedziem grizzly lub wielorybem, który płynie przez morze. Na koniec opisuje, jak tylko jednego dnia w tygodniu chciałby żyć inaczej, ponieważ w pozostałe dni chce być chłopcem, którym właśnie jest.

Na ostatniej stronie znajduje się mała ramka na zdjęcie, w którą posiadacz książeczki może samodzielnie wkleić swoją fotografię i cieszyć się, że jest wyjątkową osobą…

Książka jest w pewnie sensie wyliczanką, czy zgadywanką, która przynosi rozwiązanie poprzedniej strony. Tym samym wprowadza małego odbiorcę w nowe marzenie o przemianie w kolejnego zwierzaka.

„No jeden dzień” to książka, która pokazuje, jak każde dziecko chce odkrywać nowe rzeczy i przeżywać interesujące przygody. Dla młodego, niewinnego i kreatywnego umysłu nie ma rzeczy niemożliwych. Dziecko jest w stanie wyobrazić sobie, w co chciałoby się przeobrazić, kiedy tylko zapragnie. Lektura niesie bardzo cenne przesłanie, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. W pełni polecam tę książkę, ponieważ zabiera dziecko na przygodę, polegającą na udawaniu i marzeniu. Ilustracje są bardzo zabawne, a lekturę czyta się bardzo szybko.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.