Alicja w krainie przyszłości

Autor: Maria Mazurek
Wydawnictwo: Mando
Liczba stron: 88
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Alicja w krainie przyszłości” to ciekawa książka, która pokaże czytelnikom, jak poruszać się w świecie botów, robotów i algorytmów.

Od czasu, kiedy czytaliśmy „Sen Alicji”, wiele się zmieniło. W nowej części pojawiła się Basia (robot humanoidalny) – nowy członek rodziny. W związku z tym, w tytułowej bohaterce narodziły się nowe pytania.

W domu Alicji pojawia się wujek Mati, który od lat zajmuje się robotyką w Seulu. Jak wiemy, Alicja jest dociekliwą i bardzo ciekawą świata dziewczynką z wielką wyobraźnią. Wujek cierpliwie wyjaśnia jej wiele skomplikowanych kwestii związanych z robotami oraz sztuczną inteligencją. Alicja dowiaduje się, co potrafią roboty i gdzie w codziennym życiu spotykamy się z najnowszą technologią. Docieka także, czy roboty mogą zastąpić ludzi i jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości. Wujek Mati tłumaczy jej krok po kroku zasady tworzenia i działania sztucznej inteligencji.

Z publikacji czytelnicy przeczytają o początkach informatyki, doskonaleniu komputerów, rozwoju botów oraz awatarów. Dzieci dowiedzą się o algorytmach, działaniu Internetu, ale i o wielu ciekawostkach, ściśle związanych z tematyką najnowszych wynalazków technologicznych.

Młodzi odbiorcy wraz z Alicją będą mogli przejść grę komputerową, stworzoną przez wujka Matiego.

„Alicja w krainie przyszłości” to lektura popularnonaukowa dla dzieci nieco starszych niż nasz pupil. Wierzę, że niedługo przyjdzie na nią czas i książka zafascynuje Adasia tak samo, jak i mnie. Niemniej jednak „Alicja w krainie przyszłości” musi trochę poczekać i poleżeć na półce w Bibliotece Malucha, ale z pewnością wkrótce do niej ponownie zaglądniemy. Polecam.

Za egzemplarz książki dziękuje Karolinie. Osobie, która mnie dopinguje i motywuje. Pozdawiam Sandra

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.