Przygoda z mapą. Książka o DYSLEKSJI


Autor: dr Tracy Packiam Alloway 
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Przygoda z mapą. Książka o DYSLEKSJI” przedstawia historię chłopca, który dzięki pamięci wzrokowej uratował zagubionych harcerzy.

Główny bohater o imieniu Szymek pojechał wraz z kolegami na obóz harcerski. Zaraz po przybyciu, instruktorka dała dzieciom zadanie do wykonania. Mieli zdobyć flagę, która została ukryta poza obozowiskiem. Szymek został wybrany do kierowania resztą zespołu. Chłopcu zrobiło się niedobrze na myśl o tym, że będzie musiał przewodzić całej grupie.

Dzieci otrzymały mapę, według której mają szukać tropu. Szymek nadaremne próbował ją odczytać, słowa i liczby tańczyły mu przed oczami…

Harcerze wyruszyli na poszukiwanie flagi. Szymek trochę się ociągał i szedł na samym końcu. Po drodze mijali wiele ciekawych rzeczy: studnię, bramę, drzewo z ptasim gniazdem, kamienie pokryte mchem. Wreszcie dotarli do mostu i odnaleźli flagę. W tym momencie podmuch wiatru wyrwał mapę z rąk jednego z harcerzy. Zmartwione dzieci bały się, że bez niej nie powrócą na obozowisko.

Szymek przekonał ich, że wie, którędy powinni iść, aby wyjść na dobrą drogę. Jak się okazało, chłopiec zapamiętał każdy ważniejszy szczegół z wycieczki. Cała grupa dzieci najpierw minęła kamienie pokryte mchem, ptasie gniazdo, bramę, a na końcu studnię. Dzięki pamięci wzrokowej Szymka harcerze dotarli do obozu.

Na końcu książeczki znajdziemy uwagi dla rodziców i nauczycieli oraz omówienie tekstu, które można przeprowadzić z dzieckiem.

„Przygoda z mapą. Książka o DYSLEKSJI” pokazuje, z jakim zaburzeniem dzieci mogą się zmagać. Wiemy już, że dziecko dotknięte dysleksją często jest kreatywne, ciekawe świata i ma bujną wyobraźnię. Ponadto ma doskonałą pamięć wzrokową, co oznacza, że zapamiętuje charakterystyczne miejsca i przedmioty.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.