Mój wieloryb


Autor: Benji Davies
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Mój wieloryb” to pięknie zilustrowana opowieść o dziecięcej potrzebie bliskości i przyjaźni.

Noi i jego ojciec mieszkają w domu nad morzem. Jak co dzień o świecie tata wypływa łodzią rybacką na długi połów i do domu wraca po zmroku.

Kiedy pewnego dnia chłopiec znajduje małego wieloryba wyrzuconego na plażę po burzy, jest podekscytowany, zdeterminowany i postanawia zabrać go do domu. Wie, że mały waleń musi być w wodzie, także szybko umieszcza go w wannie. Stara się utrzymać nowego przyjaciela w sekrecie przed tatą. Obawia się, że ten mogły być zły i go nie zrozumieć.

Małemu chłopcu udaje się zachować tajemnicę przez cały wieczór, nawet zabierając kilka ryb ze stołu do wanny, ale ojciec w końcu odkrywa gościa synka. Tata nie okazuje złości, ale zdaje sobie sprawę, że Noi jest samotny, kiedy go nie ma w domu i od tej chwili postanowił poświęcać mu więcej czasu.

Ojciec powiedział także chłopcu, że będą musieli zwrócić wieloryba do oceanu, ponieważ tam jest jego dom.

W końcowej scenie Noi i jego ojciec udają się na piknik na szczycie klifu. W pewnym momencie chłopiec dostrzega małe dziecko obok dorosłego wieloryba w oceanie, machającego przyjaźnie ogonem.

„Mój wieloryb” to książeczka, która przy pomocy niewielu słów potrafi przekazać bardzo wiele treści. Uczy ważnych wartości, takich jak empatia, troska o bliskich, potrzeba kontaktu z drugą osobą, wrażliwość oraz wdzięczność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.