Ksiądz Twardowski dzieciom. Wiersze

Autor: Jan Twardowski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 248
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Ksiądz Twardowski dzieciom. Wiersze” to pełna ciepła i optymizmu książka dla dzieci, pokazująca piękno i siłę przyjaźni, uczciwości i radości z rzeczy małych. Uczy szacunku dla zwierząt i przyrody. Podpowiada, gdzie należy szukać szczęścia i sensu życia oraz dlaczego wcale nie trzeba wybierać się w daleką podróż, by je znaleźć.

W tej podzielonej na dwa tomy obszernej publikacji znajdziemy najpiękniejsze i najbardziej poruszające wiersze oraz opowiadania skierowane do najmłodszych. Książka podzielona jest na pięć części według lat, w których wiersze powstawały, począwszy od roku 1945, aż do 2000.

Twórczość poetycka Jana Twardowskiego zawierają w sobie uniwersalne prawdy. W trakcie lektury będą one widoczne nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, które pewne treści interpretują na swój dziecinny sposób.

Ksiądz Twardowski nie unika tematów trudnych z perspektywy starszego czytelnika, jak chociażby śmierci czy konieczności przestrzegania zasad wiary. Nie bał się pisać o miłości, przyjaźni, Bogu, kłamstwie, czy grzechu. Poeta często zwraca się do dzieci, zwierząt i roślin. Jest to poezja pocieszająca w smutkach, ucząca radości życia i zachwytu nad światem. Możemy w niej odnaleźć odpowiedzi na najważniejsze i najtrudniejsze pytania. Warto czytać je niespiesznie, by odkryć głębię przekazu. Ksiądz Twardowski dotyka codzienności i składających się na nią drobiazgów, by ukazać piękno i wartość ludzkiego życia.

„Ksiądz Twardowski dzieciom. Wiersze” to publikacja, która zawiera utwory poetyckie uczące szacunku dla innych istot, zachwytu przyrodą, szukania sensu i radości życia. Wiersze księdza Jana Twardowskiego są pełne ciepła, życzliwości i uwrażliwiają na potrzeby innych ludzi. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.