Miłość

Autor:
Wydawnictwo:
Liczba stron:
Wiek:
Moja Ocena: 4+/5

“Miłość” to wielkie słowo, które może mieć wiele różnych znaczeń. Czasami jest to uczucie wspaniałe i cudowne, niekiedy jednak może sprawić, że będziesz smutny oraz w bólu, który nie jest łatwy do wyleczenia. U jednych jest to stan krótkotrwały, a u innych trwa całe życie.

Miłość to głębokie uczucie do drugiej osoby, któremu zwykle towarzyszy pożądanie, silna więź, jaka łączy ludzi sobie bliskich. Jest to także poczucie silnego przywiązania i zainteresowania czymś o wielkiej wartości oraz znajdowanie w tym przyjemności. To rodzaj uczucia, typ relacji międzyludzkich, zachowań i postaw.

Książka składa się z kolorowych ilustracji, przypominających styl lat 20. oraz krótkich, ale zwięzłych tekstów. Każdy wiersz jest niezwykle wzruszający, ale dzięki swej prostocie oddaje piękno tytułowego uczucia.

Na stronach lektury pokazane są najróżniejsze aspekty miłości — w tym w różnych kulturach i stuleciach. Książka podsumowuje wszystkie opisywane osoby i daje doskonały wgląd w historię ich uczuć. Opowiada o kobiecie, która spędza wiele godzin w łazience i przygotowuje się tylko po to, by dowiedzieć się, że mężczyzna, dla którego tak się wyszykowała, uwiedziony jest tylko jej uśmiechem. Pokazana jest miłość, która trwała całe życie, a nawet i po śmierci… Widzimy pocałunek odpływającego marynarza, leżących w trawie kochanków, miłość od pierwszego wejrzenia czy napój pity przez zakochanych z jednego kubka. W książce natrafimy na utwór, na podstawie prawdziwego podpisu w liście, napisanym do ostatniego francuskiego poległego w pierwszej wojnie światowej. Autorka nie zapomina także o miłości, która rozwija się, gdy zakładamy rodzinę.

Uważam, że niniejsza publikacja jest po prostu wyjątkowa na wiele różnych sposobów. Jest dla tych, którzy kochają, kochali, lub dopiero czekają na swoją wielką miłość. Zainteresuje również tych, którzy rozumieją potęgę uczucia lub dopiero chcą zrozumieć.

Jeśli podoba Wam się styl pisania i charakterystyczne portrety takie jak w „Miłości” zachęcam do przeczytania także książki pt. „Mama”.

„Miłość” to poetycka książka, którą można opisać niemal jako sztukę. Według mnie nadaje się ona jako prezent na Walentynki, ślub lub okrągłą rocznicę. Długo czekałam z recenzją książki, aby w tak szczególnym dniu, jak dzisiaj, pojawiła się na blogu….

Wiem, że śledzisz moje blogi i wspierasz mnie, dlatego Kochany mężu dedykuję dzisiejszy wpis właśnie Tobie.
Korzystając z okazji, chciałabym, w tę aluminiową rocznicę ślubu powiedzieć Ci, że:

Dzień, w którym mogłam
powiedzieć Ci „tak”,
był najpiękniejszym dniem
mojego życia.

Kocham Cię
Myszka

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.