Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Autor: Marta Galewska-Kustra
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

Lektura przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Dzięki zawartym w niej rymowankom możemy usłyszeć, w jaki sposób dziecko wymawia poszczególne głoski. Na każdej stronie umieszczone są wyraźne oznaczenia dotyczące wieku dziecka oraz głoski, której dany wierszyk dotyczy.

Podział wierszyków jest wg trudności, by łatwiej było dostosować je do wieku dziecka. Teksty są na tyle nieskomplikowane, że dziecko z łatwością je zapamiętuje i powtarza, co naprawdę ułatwia trenowanie wymowy.

Książka podzielona jest na 3 części. W pierwszej znajdują się rymowanki dla najmłodszych (od 4 lat), a każda z nich dotyczy spółgłoski, którą dziecko w tym wieku powinno wymawiać. Wierszyki zawierają powtarzane sylaby, co daje okazję do dodatkowych ćwiczeń i zabawy w rapowane rymowanki. W części drugiej (dla dzieci od 5 lat) dziecko wymawia trudniejsze głoski i pięknie mówi arcytrudne „r”. Natomiast na sam koniec autorzy zostawili rymowanki dla chojraków.

„Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” to doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, ponieważ rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. Sprawdzi się też jako materiał do ćwiczenia mowy — jest nie tylko profesjonalnie przygotowany, lecz także niezwykle atrakcyjny dla małych czytelników. To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy ta jeszcze się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć. Rewelacyjna pozycja. Polecam ją każdemu, kto pragnie pomóc dziecku opanować szeleszczący i świszczący język polski.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.