Niemożliwe

Autor: Sobral Catarina
Wydawnictwo: Druganoga
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„Niemożliwe” opowiada historię wszechświata, widzianego z bliska, od Wielkiego Wybuchu po pojawienie się człowieka, która zabiera dzieci w długą podróż między cząstkami, gwiazdami oraz dinozaurami.

Nie wiemy, jak powstał Wszechświat, ale wiemy, że narodził się w bardzo małym miejscu. Wydaje się to niemożliwe, ale to prawda: wszystko zaczęło się, gdy wielkie rzeczy były małe. Czym jest Wszechświat? Od Wielkiego Wybuchu do początkowego superkontynentu, ta zwariowana, ale całkowicie poważna i udokumentowana lektura zabiera czytelników w promienną odyseję do początków Wszechświata.

Książka stanowi dobre wprowadzenie do kosmologii. Podczas przewracania każdej strony znajdujemy wiele wykrzykników, pytań i stwierdzeń. Dobrym pomysłem jest pojawiająca się na ilustracjach linia czasu i przykłady pomagające zrozumieć małym czytelnikom, o jakich wielkich liczbach mówimy. Niniejszy tytuł jest jedną z tych lektur, który wzbogaca zasób słownictwa dzieci, dając rodzicom wiele możliwości eksploracji.

„Niemożliwe” to ekscytująca publikacja dla dzieci, potraktowana z humorem i oryginalnością. Mimo że zagadnienie Wszechświata może wydawać się trudne, autorce udaje się umieścić to wszystko w tekście i na ilustracjach w bardzo lekki i swobodny sposób, nie pomijając jednak naukowego podejścia, które jest niezbędne do zajęcia się tym tematem. Ta książka jest polecana przez wydawcę od 3 lat. Warto jednak sprawdzić, czy dziecko jest wystarczająco zainteresowane złożonością tego tematu – według mnie minimalny wiek to 5 lat.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.