Nowy w mieście

Autor: Altes Marta
Wydawnictwo: Tako
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„Nowy w mieście” to ciepła historia z piękną grafiką, podnosząca na duchu dla każdego czytelnika będącego w nowej, niekomfortowej sytuacji.

Dzieci poznają dużego, entuzjastycznego i włochatego psa, który po długiej i męczącej podróży przybywa do nowego miasta.

Po rozejrzeniu się i zwiedzeniu wielu miejsc, pomimo wszystkich wspaniałych widoków, dźwięków i zapachów, psiak nadal nie znajduje miejsca, które by mu odpowiadało.

Znalezienie domu okazało się dla niego trudniejsze, niż się spodziewał. Pomimo że podobali mu się tutejsi ludzie, byli zbyt zajęci swoimi sprawami i nie zwracali na psa uwagi.

Pewnego razu pies spotka się z małą dziewczynką, która się zagubiła i chce wrócić do rodziców. Razem odnajdują dom, który okazuje się idealnym miejscem również dla spragnionego miłości psiaka.

Jest to historia idealna do rozpoczęcia dyskusji z dzieckiem o psie, który szuka domu z nową rodziną. Natomiast z drugiej strony zawiera subtelne przesłanie, jak to jest zmusić się do nowych początków w dziwnych miejscach. Czworonóg z entuzjazmem wkracza do życia w nowym mieście, a czytelnicy mogą cieszyć się i zastanawiać nad podtekstem ilustracji, które tak naprawdę nie opowiadają tej samej historii co słowa. Jest tak wiele możliwości uświadomienia sobie, jak nasze działania są często postrzegane i błędnie interpretowane przez innych.

„Nowy w mieście” to opowieść, która dzięki prostemu przedstawieniu życzliwości i zrozumienia zachęca dzieci do empatii dla nowych ludzi, którzy wchodzą w ich życie, przedszkola, szkoły i znane przestrzenie. Bogata w szczegóły i znaczenie, z piękną grafiką, ta podnosząca na duchu historia jest idealna dla każdego dziecka w nowej sytuacji.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.