Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Autor: Marta Maruszczak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” to ciekawe połączenie nauki z zabawą, odkrywaniem samego siebie, a także poszukiwanie odpowiedzi na zagadkowe sekrety świata ludzi i zwierząt.

W książce autorka w przejrzysty sposób ukazuje młodym czytelnikom rolę zmysłów i jak ważna dla ludzi jest możliwość odbierania różnorakich bodźców. Zawarte fakty naukowe napisane są w żartobliwym stylu, ale nadal przekazują podstawowe informacje.

Z publikacji dowiemy się między innymi, co może wpłynąć na pogorszenie słuchu i w jaki sposób wzrok nas oszukuje. Poznamy naczelne dowództwo naszego organizmu, które odpowiada za uczenie się, myślenie, zachowanie i emocje. Przeczytamy o błędniku, który płata nam figle i dowiemy się, czym jest echolokacja. Posłuchamy, jak to jest, że ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów i dlaczego w komorze izolacyjnej zaczynamy odczuwać lęk, a mózg dostarcza nam fałszywych informacji.

Lektura przepełniona jest mnóstwem rewelacyjnych informacji i ciekawostek, które zaskoczą i sprowokują do kolejnych poszukiwań. Dużą zaletą jest struktura luźnego przeglądania bez zachowywania sztywnego porządku kolejnych stron. Nie trzeba czytać książki od deski do deski, bo każdy temat wyjaśniony został tutaj na dwóch stronach, a co lepsze, pod koniec jako podsumowanie znajdziemy doświadczenia do samodzielnego wykonania. Każde z nich jest proste i ciekawe, w dodatku pokazują wiele rzeczy bezpośrednio związanych z działaniem naszych zmysłów.

„Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” to wartościowa i zabawna pozycja, z której na pewno każdy dowie się czegoś nowego, a nauka będzie wyjątkowo przyjemna. Jest to książka, która pobudza zmysły, rewelacyjnie tłumaczy ich działanie i opisuje często skomplikowane procesy. Zawarta wiedza jest interesująca i przemyślana, a do tego z dużą ilością informacji, które z pewnością przydają się dziecku w codziennym życiu — nie tylko na lekcjach przyrody czy biologii. Gorąco polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.