Co się dzieje w mojej głowie jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie

Autor: Molly Potter
Wydawnictwo: TaDam
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Co się dzieje w mojej głowie jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie” to bardzo pomocna pozycja dla dzieci o zdrowiu psychicznym i pozytywnych związkach.

Mówiąc o pozytywnym obrazie siebie, inteligencji emocjonalnej, związkach i uważności, ta książka pomoże dzieciom rozwinąć zdrowe nawyki i dobre strategie radzenia sobie od samego początku. Ilość problemów ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci rośnie, dlatego ważne jest, abyśmy mogli porozmawiać z nimi na ten temat i przedstawić im strategie radzenia sobie z nimi.

Publikacja obejmuje wiele aspektów, których wiele dzieci doświadcza, w tym zastraszanie, stres, kłótnie i przyjaźnie. Uczy nas między innymi, że wszyscy jesteśmy różni. Niektórzy są dobrzy w jednych rzeczach, a gorsi w innych, ale to nie znaczy, że powinniśmy czuć się z tego powodu źle. Wręcz przeciwnie, powinniśmy świętować i być dumni z każdego z naszych sukcesów.

Książka ma pomóc dzieciom w rozwijaniu samoświadomości, nauczyć je dbania o swoje potrzeby i dać im większą wiedzę o emocjach. Ponadto podpowiada, jak uzyskać pomoc i wsparcie, zachęca do wypracowania skutecznych strategii postępowania w trudnych momentach – czyli uczy tego wszystkiego, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni psychicznie.

Lektura porusza takie zagadnienia, jak pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, relacje i uważność. Zachęcać dzieci, by jak najwcześniej nabierały zdrowe nawyki i wprowadzały skuteczne strategie radzenia sobie z trudnościami.

„Co się dzieje w mojej głowie jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie” to według mnie doskonała książka do wykorzystania jako punkt wyjścia do dyskusji z dziećmi. Zawiera wytyczne dla rodziców / opiekunów, a jej celem jest pomoc dzieciom w rozwijaniu samoświadomości i poprawie ich umiejętności emocjonalnych. Ma krótki, ale precyzyjny tekst, który pokazuje maluchom, jak używać narzędzi, które pomogą im zachować zdrowy umysł, ćwiczyć zdrowe nawyki umysłowe i radzić sobie ze zmartwieniami.

Zaprezentowana jest w ciepły, przyjazny, ale rozsądny sposób, pomoże stworzyć solidne podstawy dla obecnego i przyszłego dobrego samopoczucia każdego dziecka. Niniejsza pozycja to świetne narzędzie dla najmłodszych, rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu idealnego zdrowia psychicznego. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.