Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie

Autor: Helene Druvert
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie” to wielkoformatowa książka, która zabiera czytelników w odległą podróż, przez chmury, atmosferę, do planet, gwiazd i dalej.

Publikacja tak jak w „Narodzinach” i „Anatomii” zdumiewa czytelników swoim wyglądem i zawartością w środku, czyli ażurowymi powycinanymi elementami, klapkami i rozwijającymi się stronami. Cała wiedza wyłożona jest w przystępny sposób z mnóstwem ciekawostek i potężną porcją popularnonaukowej wiedzy o nieboskłonie.

Młodzi odbiorcy będą świadkami tornada, zaćmienia i zobaczą wszelkiego rodzaju maszyny latające. Odbędą wyprawę po atmosferze, aby odkryć zwierzęta i meteoroidy, które można tam znaleźć oraz wiele zjawisk meteorologicznych, które nękają nasze niebo. Dzieci nauczą się rozpoznawać różne chmury, zrozumieją, jak działa zapylanie roślin oraz cykl dnia i nocy. Będą także świadkami zorzy polarnej, uświadomią sobie czym jest zanieczyszczenie światłem i jakie są konsekwencje działalności człowieka.

„Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie” to fantastycznie wydana książka, która jest zarówno artystyczna, jak i naukowa. Dzieci znajdą w niej wszystkie odpowiedzi na swoje pytania o niebiańskim sklepieniu. Jest to wyjątkowa podróż przez atmosferę, która uwiedzie całą rodzinę.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.