Mała historia kuchni. Dzieje się je

Autor: Łukasz Modelski
Wydawnictwo: Bajka
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Mała historia kuchni. Dzieje się je” to pełna zapachów i smaków opowieść o zmieniającej się (jak epoki) kulturze stołu i gotowania.

Łukasz Modleski przedstawia historię kuchni młodym czytelnikom, od starożytnego Egiptu, przez Średniowiecze, czasy wielkich odkryć, przełom stuleci, wiek XXI, aż do kuchni przyszłości. Natomiast ilustracje Adama Pękalskiego znakomicie uzupełniają tekst, pełen rzetelnej wiedzy, ale i ciekawostek.

Już sam spis treści zdradza jaka przygoda czeka czytelnika. Każda epoka to inne zwyczaje, potrawy, inna kultura stołu i gotowania. Publikacja jest niezwykłą kopalnią wiedzy o najbardziej znaczących kucharzach świata, o ludziach, którzy mieli największy wpływ na kuchnię i gotowanie w swoich czasach, a ich dokonania mają wpływ do dzisiaj.

Duży format, kolorowe rysunki i mnóstwo humoru sprawia, że czytanie staje się bardzo przyjemne. Fajnym pomysłem i dużym ułatwieniem są fonetyczne zapisy obcojęzycznych nazw potraw i nazwisk, co pomaga nawet osobie dorosłej.

„Mała historia kuchni. Dzieje się je” to encyklopedia wiedzy kulinarnej, której nie znajdziecie w żadnej książce kucharskiej. To także książka do powolnego smakowania może też być inspiracją do szukania kolejnych informacji z historii nie tylko kuchni, ale też przedmiotów codziennego użytku, używanych do gotowania i jedzenia. Tytuł polecam nie tylko osobom interesującym się gastronomią, ale każdemu małemu odkrywcy i zapalonemu podróżnikowi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.