To wszystko matematyka!

Autor: Carina Louart
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 104
Wiek: 10+
Moja ocena: 5/5

Matematyka to dziedzina wiedzy, która zapewnia tysiącom ludzi pracę, a także rozrywkę. Powiedzmy sobie szczerze, królowa nauk jest wszędzie i rządzi światem. To jedna z największych sił napędowych cywilizacji przemysłowej. „To wszystko matematyka!” na stronach książki tłumaczy swoją potęgę.

Na przeszło 100-tu stronach czytelnicy dowiadują się sporo o sposobach liczenia, o zastosowanych matematyki w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w architekturze, o liczbie pi, nieskończoności, fraktalach i liczbach pierwszych, a także o logice, rachunku prawdopodobieństwa, tworzeniu statystyk i szyfrów.

Publikacja została starannie wydana nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. Książka składa się z 4 części, ma wiele ciekawych rysunków i ćwiczeń do obliczenia dla dzieci. Muszę przyznać, że w pierwszym rozdziale Adaś jeszcze radził sobie z obliczeniami, niestety kolejne zadania w dalszej części lektury zdecydowanie są dla starszej grupy wiekowej.

„To wszystko matematyka!” jest ciekawa i uniwersalna w przekazie. Książka jest kopalnią ciekawostek i wiedzy, podanej w sposób jasny, lekki i przystępny. Zawarte na stronach fakty poprzeplatane są zagadkami i zadaniami. Obrazki są zabawne i dopełniają treść. Polecam tytuł dzieciom powyżej 10 roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.