Koniec z zazdrością

Autor: Caroline Pellissier
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Koniec z zazdrością” jest częścią serii „Porozumienie bez przemocy objaśnione dzieciom”, bardzo przyjaźnie zilustrowaną dla najmłodszych.

Pewnego dnia przyjaciele rozgrywają mecz na sawannie. Tylko szakal Feluś przyglądał się zabawie, nie biorąc w niej udziału. Kiedy następnego dnia zwierzęta chciały porzucać piłką, okazało się, że ta zniknęła. Feluś ją schował, aby zrobić innym na złość. Jednak szybko został zdemaskowany przez graczy i przegoniony. Zapłakanego szakala znalazła zaprzyjaźniona żyrafa i od razu zrozumiała, w czym rzecz. Nakłoniła Felusia, aby poszedł do pozostałych zwierząt i się wytłumaczył. Wszyscy zgromadzeni na sawannie wysłuchali go i dzięki jego odwadze i sile skruchy, z powrotem przyjęli do swojej drużyny na kolejne mecze.

„Koniec z zazdrością” to historia, która pokazuje dzieciom walkę Felusia z negatywnymi uczuciami. Dzięki niej dzieci poznają metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i zazdrością. Książka jest dobrze wykonana. Tytuł polecam od 4. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.